A A A K K K
людям із порушенням зору
Дочірнє підприємство "Коростенський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" Житомирської обласної ради

Про нас

Дочірнє підприємство "Коростенський лісгосп АПК" (скорочено ДП "Коростенський лісгосп АПК" ) Житомирського обласного комунального агролісогосподасрького  підприємства "Житомироблагроліс" Житомирської обласної ради розташований в східній частині Житомирської області на території Коростенського району.

Поділ території на лісництва, %

- Коростенське лісництво - 6489, 7 га

- Горщиківське лісництво - 5931,3 га

- Ушомирське лісництво - 6036, 0га

- Меленівське лісництво - 5747, 4 га

Фото без опису

ДП "Коростенський лісгосп АПК" був організований в 2000 році на базі Коростенської районної служби лісового господарства згідно наказу Головного управління сільського господарства і продовольства Житомирської обласної адміністрації № 25 від 10.08.2000 року.

Згідно лісорослинного районування України територія лісгоспу відноситься до лісорослинної зони (лісогосподарської області) Полісся, Західно - і Центральнополіського (Західне Полісся, Центральне Полісся) лісогосподарського округу та Центральнополіського лісогосподарського району. Житомирська область належить до вологої, помірно теплої агрокліматичної зони і лежить у межах Західноукраїнської геоботанічної підпровінції.

Клімат району розташування лісгоспу помірно континентальний з вологим помірно-теплим літом і м'якою, з великою кількістю снігу зимою.

З несприятливих кліматичних явищ спостерігаються бездощові періоди до 60 днів, можливі посухи і суховії, сильні дощі, 1-2 дні (рідше 4-6 днів) з градом.

Значної шкоди завдають пізні весняні та ранні осінні заморозки.

Ліси лісгоспу віднесені до І поясу рентної плати за заготівлею деревини основних лісових порід. Розподіл лісів за розрядами рентної плати проведено згідно чинного Податкового кодексу України в частині розділу ІХ "Збір за спеціальне використання лісових ресурсів" згідно рентної плати за заготівлю деревини основних лісових порід. Існуючий розподіл площі лісів на пояси і розряди рентної плати відповідає сучасним економічним умовам і не потребує перегляду.

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису

Розподіл площі лісів за поясами і розрядами рентної плати приводяться на карті-схемі. 

Заготовлена деревина вивозиться для переробки на нижній склад, який знаходиться в місіті Коростені. 

Існуючий поділ лісів на категорї проведено згідно Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок (постанова КМ України від 16.04.07 № 733), постановою КМ України від 18.04.2012 № 301 "Перелік автомобільних доріг загального користування державного значееня" та затверджений наказом Державного агенства лісових ресурсів України від 05.03.2012 № 90 "Про віднесення до відповідних категорій лісів Житомирської області, що знаходяться в постійному користуванні дочірнього підприємства "Коростенський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" Житомирської обласної ради за погодженням з Міністерством екології і природних ресурсів. Згідно наказу Житомирського ОУЛМГ від 11.12.2015 № 01-01/169 затверджено особливо захисні лісові ділянки.

Фото без опису

До категорії ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення віднесені заказники загальною площею 725, 2 га, які виділені рішенням обласної ради від 11.06.2010 № 1138 із експлуатаційних лісів (входять лісовий заказник місцевого значення "Межиріччя" площею 274,0 га, та лісовий заказник місцевого значення "Карпиха" площею 451,2 га.

До категорій рекреаційно-оздоровчих лісів віднесені лісові ділянки загальною площею 1050,7 га, що виконують рекреаційну, санітарно-гігєнічну та оздоровчу функцію:

- ліси в межах населених пунктів - 0,3 га, які виділені згідно форми 6-ЗЕМ районного відділу земельних ресурсів у відповідності до державного акту на право постійного користування землею;

- раніше виділена лісогосподарська частина лісів зелених зон площею 1050, 4 га.

До категорій захисних лісів віднесені лісові ділянки загальною площею - 6033,1 га і віднесені ділянки, що виконують функцію захисту навколишнього природного середовищата інженерних об'єктів від негативного впливу природних факторів:

- раніше виділені ліси уздовж смуг відведення залізниць площею 986,6 га;

- раніше виділені ліси уздовж смуг відведення автомобільних доріг державного значення - 630, 7 га, які приведені у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 301 "Про затвердження переліку автомобільних доріг загального користування державного значення";

- раніше виділені ліси уздовж берегів річок, навколо озер, водоймищ та інші - 1296,9 га, які виділені у відповідності до "Переліку рік та інших водних об'єктів, по берегах яких виділяються берегозахисні ділянки лісу";

- раніше виділені байрачні та інші захисні ліси - 3118, 9 га.

До категорій експлуатаційні ліси загальною площею 16395, 4 га, віднесені лісові ділянки, що не зайняті лісами природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення, рекреаційно-оздоровчимита захисними лісами.

Поділ лісів за панівними породами, %

Фото без опису

  • Сосна банкса - 14,2 га
  • Сосна звичайна - 8279, га
  • Сосна зв. в осередках кор. губки - 2271, 3 га
  • Ялина європейська - 3,3 га
  • Дуб звичайний - 1067,6 га
  • Граб звичайний - 97,0 га
  • Ясен звичайний - 99,5 га
  • Береза повисла - 5484,2 га
  • Осика - 232,6 га
  • Вільха чорна - 3627,9 га
  • Інші породи - 24,8 га

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень