A A A K K K
людям із порушенням зору
Дочірнє підприємство "Коростенський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" Житомирської обласної ради

Збережи первоцвіти!

Дата: 04.03.2025 14:51
Кількість переглядів: 7

Фото без опису

Щороку ми з нетерпінням чекаємо весни. Після тривалих холодів всьому живому хочеться нарешті тепла  та яскравого сонечка. Разом із теплими сонячними променями з-під снігу з’являються тендітні первоцвіти – перші вісники весни, ніжні й красиві квіти, які приваблюють своєю витонченістю.

Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Назва латинською мовою – “primus” (перший), адже вони розцвітають відразу після того, як розтане сніг, коли тільки проростає перша трава.

Більшість первоцвітів занесені до Червоної книги України. Підсніжник білосніжний, конвалія травнева, шафран Гейфелів, сон великий, білоцвіт звичайний, рябчик шаховий, цибуля ведмежа та багато інших квітів зростають переважно на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду та перебувають на межі зникнення.

На жаль , з  кожним роком кількість первоцвітів в Україні зменшується. Багато людей не усвідомлюють, що зриваючи ці рослини, вони завдають значної шкоди природі.

Первоцвіти відіграють важливу роль у природі. Вони забезпечують ранньою поживою комах – запилювачів, без яких багато рослин не зможуть утворювати насіння.

Зірвані квіти дуже швидко в’януть. Натомість у природному середовищі вони можуть квітнути довше, приносячи користь екосистемі та милуючи око всім, хто прогулюється лісом або парком.

Красу первоцвітів можна зафіксувати на фото, не завдаючи їм шкоди.

Нагадуємо, що згідно із законодавством України, збір і продаж рідкісних первоцвітів є незаконним. За це передбачено штрафи та адміністративна відповідальність.

Закликаємо вас, не купуйте дикорослі первоцвіти – це стимулює браконьєрство.

Адже первоцвіти – це безцінний скарб нашої природи. Бережімо їх, щоб і наступні покоління могли милуватися цими тендітними квітами. Памятаймо, кожна зірвана квітка – це крок до зникнення виду. Дбаймо про природу разом!Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень